· 29 min read

Claude AI-prijzen 2026: Pro $20/mnd, Max $100-$200 en Opus 4.8 API-kosten

Claude AI-prijzen 2026: Pro $20/mnd, Max $100-$200 en Opus 4.8 API-kosten
On this page

Het juiste Claude-abonnement kiezen kan je honderden dollars per maand besparen, of je tijd kosten als je halverwege een project tegen limieten aanloopt. Het huidige vlaggenschip van Anthropic is Claude Opus 4.8, met Claude Fable 5 daarboven als het krachtigste (en duurste) model, en abonnementen lopen nog steeds van gratis tot $200/maand.

Claude is niet zomaar inwisselbaar voor gratis ChatGPT als het om serieus werk gaat. Claude is sterk in het analyseren van lange documenten (context van 200K tot 1M tokens), programmeren en zorgvuldig schrijven. ChatGPT heeft een breder plugin- en media-ecosysteem, maar de langere context en het Constitutional AI-ontwerp van Claude maken het de betere keuze voor complexe professionele taken.

Deze gids zet de actuele Claude-prijzen op een rij voor medio 2026: de limieten van het Free-abonnement, wat je krijgt met Pro voor $20/maand, hoe de twee Max-niveaus zich verhouden, de Team- en Enterprise-opties, en de volledige API-kostenverdeling voor Haiku 4.5, Sonnet 4.6, Opus 4.8 en Fable 5.

Hoeveel kost Claude? (2026)

Claude kost $0 (Free) tot $200/maand (Max 20x) voor particulieren, met Team-abonnementen vanaf $20/maand per gebruiker. Betaalde niveaus bevatten de huidige modellen: Haiku 4.5, Sonnet 4.6 en Opus 4.8. Fable 5 is alleen via de API beschikbaar.

Actuele abonnementsprijzen:

  • Free-abonnement: $0, ongeveer 30-100 berichten per dag met resets om de 4-8 uur, toegang tot Sonnet 4.6 en Haiku 4.5
  • Claude Pro: $20/maand ($17/maand bij jaarlijkse facturering), ongeveer 5x de capaciteit van Free, voorrangstoegang, Claude Code en toegang tot Opus 4.8
  • Claude Max 5x: $100/maand, 5x de capaciteit van Pro (25x Free), volledige toegang tot Claude Code
  • Claude Max 20x: $200/maand, 20x de capaciteit van Pro (100x Free), hoogste voorrang
  • Team-abonnement: Standaardplaats $25/maand ($20 per jaar), Premium-plaats $150/maand ($100 per jaar), minimaal 5 gebruikers
  • Enterprise-abonnement: Prijs op maat, met SSO, toegewijde ondersteuning en integraties op maat

Claude API-prijzen (betalen per gebruik, per miljoen tokens, invoer/uitvoer):

  • Haiku 4.5: $1 / $5, het snelst en goedkoopst
  • Sonnet 4.6: $3 / $15, het evenwichtige werkpaard dat de meeste projecten zouden moeten gebruiken
  • Opus 4.8: $5 / $25, het vlaggenschip voor zwaar redeneren en agentic programmeren
  • Fable 5: $10 / $50, het krachtigste model, voor het meest veeleisende langlopende werk

Batch API-korting: 50% korting op alle modellen voor niet-dringende taken (Sonnet 4.6 daalt naar $1.50/$7.50, Opus 4.8 naar $2.50/$12.50).

Voor de meeste particulieren biedt Pro voor $20/maand de beste prijs-kwaliteitverhouding zodra je Claude een paar uur per dag gebruikt. Ontwikkelaars met schommelende werklasten besparen vaak door in plaats daarvan de Sonnet 4.6 API te gebruiken, en alleen de zwaarste gebruikers hebben Max nodig.

Wat is Claude AI?

Claude AI is de belangrijkste conversationele AI-assistent van Anthropic, gebouwd op de principes van “Constitutional AI” en ontworpen om behulpzaam, onschadelijk en eerlijk te zijn. Het huidige vlaggenschip is Claude Opus 4.8, met Claude Fable 5 daarboven als het krachtigste model. Beide bouwen voort op de Claude 4.x-lijn met een contextvenster van 1 miljoen tokens, agentteams en adaptief denken, tegen dezelfde API-prijs van $5/$25 als eerdere Opus-versies.

Belangrijkste sterke punten:

  • Geavanceerd redeneren: sterke resultaten bij zware redeneer- en webresearchtaken, een duidelijke stap vooruit ten opzichte van de Opus 4.7-serie
  • Contextvenster van 1M tokens: tot 1 miljoen tokens in bèta (standaard 200K) voor lange documenten en grote codebases
  • 128K uitvoertokens: ruimte voor langere, uitgebreidere antwoorden
  • Agentteams: meerdere Claude-agents werken parallel aan gedeelde doelen in Claude Code
  • Adaptief denken: Claude bepaalt wanneer en hoeveel het redeneert op basis van de complexiteit van de taak
  • Fast Mode: snellere uitvoer tegen een meerprijs voor werk waar latentie telt
  • Documentanalyse: pdf-verwerking, contractbeoordeling en het samenvatten van vergadertranscripties
  • Programmeren: het genereren en herstructureren van code over meerdere bestanden met sterke prestaties bij agentic programmeren

Voor bedrijven werkt de documentintelligentie van Claude goed voor AI-vergadertranscriptie, automatische vergadersamenvattingen en AI-notities uit opgenomen gesprekken, om de resultaten vervolgens om te zetten in deelbare samenvattingen. Specifiek voor mediawerk keken we naar of Claude video’s kan bekijken, hoe je met een YouTube-video kunt chatten en hoe je elke video in tekst omzet.

Let op: Anthropic wijzigt het assortiment regelmatig, en promotionele gebruikstegoeden komen en gaan, dus controleer de site van Anthropic voor de actuele modellen en eventuele lopende aanbiedingen in plaats van te vertrouwen op een datum hier. Oudere versies zoals Opus 4.7 en Opus 4.6 werken nog steeds via de API als je ze vastgezet hebt.

Claude-modellen uitgelegd

Het huidige assortiment van Anthropic loopt van de snelle, goedkope Haiku 4.5 tot Fable 5, het krachtigste model. Opus 4.8 is het vlaggenschip dat de meeste mensen bedoelen met “de beste Claude”, en Sonnet 4.6 is het evenwichtige werkpaard voor dagelijks werk. Oudere versies (Opus 4.7, Opus 4.6) werken nog steeds via de API als je ze vastgezet hebt.

Modelvergelijking

ModelHaiku 4.5Sonnet 4.6Opus 4.8Fable 5
Beste voorSnelle, eenvoudige taken, chatbotsAlgemeen zakelijk werk, programmeren, documentanalyseZwaar redeneren, agentic programmeren, werk met lange contextHet meest veeleisende langlopende en agentic werk
API-kosten (per 1M, in/uit)$1 / $5$3 / $15$5 / $25$10 / $50
Contextvenster200K1M1M1M
Max. uitvoer64K64K128K128K
BeschikbaarheidFree, Pro, Max, APIFree, Pro, Max, APIPro, Max, APIAlleen API

Een paar tips bij het kiezen:

  • Sonnet 4.6 verwerkt het overgrote deel van het dagelijkse werk: schrijven, documentatie, code, pdf-analyse. Het is de standaard voor de meeste mensen.
  • Opus 4.8 is de stap omhoog voor echt lastige problemen, grote codebases en agentic programmeren. Het kost per token evenveel als de oudere Opus-modellen, maar is krachtiger.
  • Fable 5 is het topniveau, voor lange autonome runs en het zwaarste redeneren, tegen het dubbele van de Opus-tokenprijs. De meeste gebruikers hebben het niet nodig.
  • Haiku 4.5 is de optie voor snelheid en lage kosten bij chatbots en eenvoudige, grootschalige aanroepen, waar diep redeneren niet het doel is.

Voor AI-gestuurde vergaderanalyse is Sonnet 4.6 ruim voldoende voor standaardvergaderingen. Grijp naar Opus 4.8 bij complexe gesprekken met meerdere partijen waarbij je elke beslissing wilt vastleggen. Voor tools die op dit soort modellen zijn gebouwd, zie onze gids over de beste AI-notulisten.

Claude AI-abonnementen: volledige prijsverdeling voor 2026

Free-abonnement: aan de slag

Kosten: $0

Functies van het abonnement:

  • Toegang tot de modellen Claude Sonnet 4.6 en Haiku 4.5 (geen toegang tot Opus)
  • Gebruik op web en mobiele app (iOS en Android)
  • 30-100 berichten per dag, afhankelijk van de complexiteit van het bericht
  • Gebruikslimieten resetten om de 4-8 uur
  • De Cowork-functie is NIET beschikbaar op het Free-niveau

Gebruikslimieten (30 januari 2026): De berichtquota lopen van 30-100 per dag op basis van de lengte van de prompt en de rekenintensiteit. Eenvoudige tekstgesprekken staan ~100 berichten toe, terwijl complexe documentanalyse of query’s met lange context de limieten verlagen tot ~30-40 berichten voordat de reset ingaat.

Onze test van het Free-abonnement in januari 2026:

We gebruikten het Free-abonnement een volle week lang (7-14 januari 2026) om de praktische limieten met het nieuwste Sonnet 4.6-model te begrijpen. Het resetvenster van 4-8 uur werkte goed genoeg voor licht onderzoek: dagelijks 2-3 pdf’s analyseren of korte programmeersessies van in totaal 30-60 minuten.

Professionele workflows liepen echter snel vast. Het schrijven van een artikel van 2.500 woorden vereiste 3 aparte sessies verdeeld over 12 uur vanwege de berichtlimieten. Het verwerken van een juridisch contract van 75 pagina’s verbruikte ons hele dagquotum in één analysesessie.

Praktische capaciteit van het Free-abonnement (januari 2026 met Sonnet 4.6):

  • Schrijfprojecten: 1.500-2.500 woorden per dag, verdeeld over meerdere resetcycli
  • Documentanalyse: 1-3 gemiddelde pdf’s (elk onder de 40 pagina’s) per dag
  • Programmeerhulp: 10-20 codebeoordelingen of -generaties voordat de limieten ingaan
  • Werk met lange context: maximaal 1-2 sessies met grote context (100K+ tokens) per dag
  • Continuïteit van gesprekken: limieten breken langlopende projecten op die tientallen heen-en-weer-uitwisselingen vereisen

Beperkingen bij piekgebruik: Tijdens drukke periodes (meestal doordeweeks van 9.00 tot 17.00 uur EST) daalden de berichtquota van het Free-abonnement in onze test met ongeveer 30-40%. Een typische limiet van 80 berichten buiten de piek daalde tot 50-55 berichten tijdens kantooruren.

Beste voor: Studenten, incidentele gebruikers en wie Claude wil verkennen voordat ze zich aan een betaald abonnement binden. Onze test van januari 2026 bevestigt dat Free goed werkt voor af en toe AI-hulp (30-90 minuten per dag), maar frustreert wie continue toegang nodig heeft tijdens actieve werksessies of projecten die tientallen iteraties vergen.

Claude Pro: abonnement voor intensieve gebruikers

Kosten: $20/maand (maandelijks gefactureerd) of $17/maand (jaarverbintenis)

Functies van het abonnement:

  • 5x meer gebruik dan het Free-abonnement
  • Voorrangstoegang tijdens piektijden (gegarandeerd lage latentie)
  • Toegang tot alle modellen: Haiku 4.5, Sonnet 4.6 en Opus 4.8
  • Toegang tot Claude Code voor ontwikkeling vanuit de terminal
  • Vroege toegang tot nieuwe functies
  • Claude Projects (gesprekken per project ordenen)
  • Claude Artifacts (deelbare code en documenten)
  • Hogere ratelimieten voor ononderbroken workflows
  • Claude Cowork voor autonome taken met meerdere stappen
  • Research-tool, geheugen over gesprekken heen, uitgebreid denken

Onze Pro-test van januari 2026:

We namen op 7 januari 2026 een abonnement op Claude Pro en gebruikten het 30 dagen intensief voor professionele contentcreatie, full-stack softwareontwikkeling en complexe zakelijke documentanalyse. Het verschil met Free was ingrijpend: geen onderbrekingen in de workflow meer door berichtlimieten of resettimers.

Praktische Pro-gebruikscapaciteit (januari 2026):

Tijdens onze 30-daagse Pro-testperiode hielden we het werkelijke gebruik met Claude 4.x-modellen bij in verschillende professionele scenario’s:

  • Dagelijkse contentcreatie: 12.000-18.000 woorden aan blogberichten, technische documentatie en marketingteksten gegenereerd zonder tegen limieten aan te lopen (met Sonnet 4.6)
  • Softwareontwikkeling: 6 volledige functie-implementaties voltooid met uitgebreide codebeoordeling en debugging (gemiddeld 250-400 Claude-interacties per functie over meerdere dagen)
  • Documentverwerking: dagelijks 30-50 pdf-documenten geanalyseerd (juridische contracten, onderzoeksrapporten, vergadertranscripties, financiële rapporten) zonder enige beperking
  • Prestaties tijdens piekuren: nul wachttijden tijdens kantooruren van 9.00 tot 18.00 uur EST, met een responslatentie onder de 2 seconden, zelfs tijdens perioden met hoge vraag
  • Toegang tot Opus 4.8: onbeperkte toegang tot het vlaggenschipmodel voor complexe redeneertaken (niet beschikbaar op Free)

De geadverteerde claim van “5x meer gebruik” bleek voorzichtig in onze praktijktest. Als je rekening houdt met het wegvallen van de piekuurbeperkingen, hogere quota per reset en toegang tot Opus 4.8 voor veeleisende taken, krijgen Pro-gebruikers in de praktijk feitelijk 10-15x meer bruikbare capaciteit dan Free-gebruikers voor professionele workflows.

Kostenanalyse Pro versus API (januari 2026):

We testten tegelijkertijd het gebruik van de Claude 4.x API om het kostenkantelpunt te bepalen. Voor ons typische dagelijkse professionele gebruikspatroon (gemiddeld 1,8 miljoen invoertokens en 600.000 uitvoertokens met Sonnet 4.6) zouden de API-kosten in totaal uitkomen op:

  • Invoer: 1.8M tokens × $3/miljoen = $5.40/dag
  • Uitvoer: 0.6M tokens × $15/miljoen = $9.00/dag
  • Dagtotaal: $14.40/dag × 30 dagen = $432/maand

Claude Pro voor $20/maand bespaarde ons $412/maand ($4.944 per jaar) vergeleken met vergelijkbaar gebruik van de Sonnet 4.6 API, waardoor Pro de duidelijke winnaar is bij consistent zwaar gebruik. Het break-evenpunt ligt rond de 133.000 invoertokens en 44.000 uitvoertokens per dag, ongeveer 2-3 uur gematigde professionele AI-hulp.

Cowork-uitbreiding van 16 januari 2026:

Anthropic lanceerde Cowork op 12 januari 2026 aanvankelijk exclusief voor Max-abonnees. Vier dagen later (16 januari) werd de toegang tot Cowork uitgebreid naar alle Pro-gebruikers, wat de waarde van het Pro-abonnement flink verhoogde. Met deze agentic functie kan Claude autonoom taken met meerdere stappen uitvoeren, zoals het ordenen van onderzoeksbestanden, het analyseren van datasets over meerdere documenten en het coördineren van complexe projectworkflows zonder constant toezicht van de gebruiker.

Beste voor: Contentmakers, onderzoekers, softwareontwikkelaars en professionals die Claude 3+ uur per dag gebruiken voor AI-vergadertranscriptie, geautomatiseerde notities, het genereren van code of documentanalyse. Onze test bevestigt dat Pro uitzonderlijke waarde levert: feitelijk $0.67/dag voor toegang tot geavanceerde AI, waaronder Opus 4.8 en Cowork-mogelijkheden.

Voor bedrijven die aangepaste AI-gestuurde oplossingen willen bouwen, kunnen AI software development services platforms op maat bieden om de mogelijkheden van Claude effectiever te benutten.

Claude Max: premiumniveaus

Claude Max biedt twee niveaus voor intensieve gebruikers en professionals die capaciteit nodig hebben boven de limieten van Claude Pro. Beide Max-niveaus bevatten volledige toegang tot Claude Code en maximale voorrang bij serverdrukte.

Claude Max 5x ($100/maand)

Kosten: $100/maand

Functies:

  • 5x meer gebruik dan Claude Pro (25x meer dan Free)
  • Maximale voorrangstoegang (laagste latentie, zelfs bij wereldwijde vraagpieken)
  • Volledige toegang tot Claude Code (commandoregeltool voor ontwikkelaars)
  • Toegang tot alle modellen: Haiku 4.5, Sonnet 4.6 en Opus 4.8
  • Claude Cowork met hogere taaklimieten
  • Projects en Artifacts

Onze Max 5x-test van januari 2026:

We stapten op 14 januari 2026 over naar Max 5x, nadat we tijdens intensieve ontwikkelsprints bewust de Pro-limieten hadden opgezocht. Het capaciteitsverschil werd duidelijk tijdens langere programmeersessies die 8-10 uur continue interactie met Claude vereisten.

Praktische Max 5x-capaciteit (januari 2026):

  • Content op enterpriseschaal: dagelijks 50.000+ woorden gegenereerd (hele e-bookhoofdstukken, uitgebreide documentatie) zonder in de buurt van de limieten te komen
  • Herstructurering van grote codebases: hele monorepo-codebases (200+ bestanden) verwerkt met Opus 4.8 voor architectuuranalyse en systematische herstructurering
  • Bulkverwerking van documenten: 150+ pdf-documenten op één dag geanalyseerd (due-diligenceonderzoeken, onderzoekssynthese)
  • Complexiteit van Cowork-taken: complexere autonome workflows aangekund dan Pro (bestandsordening over 1.000+ documenten, consolidatie van gegevens uit meerdere bronnen)

Wanneer Max 5x de kosten waard is:

Tijdens onze test bleek Max 5x waardevol wanneer we 2-3 dagen per week consistent de Pro-capaciteit overschreden. Voor freelance-ontwikkelaars die $100-200/uur factureren verdient de meerprijs van $80/maand ($100 Max versus $20 Pro) zichzelf al terug als het slechts 30-40 minuten stilstand door het bereiken van gebruikslimieten voorkomt.

Voor gebruikers die de meeste dagen ruim binnen de Pro-limieten blijven, voelde Max 5x echter als onnodige overhead. We bereikten de Pro-limieten alleen in uitzonderlijke omstandigheden (ontwikkelmarathons van 12 uur, 40+ contracten in één keer verwerken voor tijdgevoelige deals).

Beste voor: Intensieve professionele gebruikers, kleine teams die één account delen (niet officieel ondersteund maar gebruikelijk), ontwikkelaars die aan grootschalige projecten werken die continue AI-hulp over sessies van 8-10 uur vereisen, en consultants die maandelijks honderden documenten verwerken.

Claude Max 20x ($200/maand)

Kosten: $200/maand

Functies:

  • 20x meer gebruik dan Claude Pro (100x meer dan Free)
  • Absoluut maximale voorrang (garantie van bijna nul latentie)
  • Volledige toegang tot Claude Code
  • Alle modellen: Haiku 4.5, Sonnet 4.6 en Opus 4.8
  • Cowork met taakcapaciteit op enterpriseniveau
  • Projects en Artifacts

Onze Max 20x-test van januari 2026:

We testten Max 20x een week lang (22-29 januari 2026), specifiek om te bepalen of de “20x Pro”-capaciteit ooit praktisch nodig wordt voor individuele gebruikers, of dat het marketingpositionering is versus daadwerkelijke opheffing van beperkingen.

Praktijkbevindingen Max 20x:

De 20x-vermenigvuldiger bleek voor individueel gebruik vrijwel onmogelijk te verzadigen. Zelfs op onze meest intensieve testdag (24 januari 2026), waarop we 75.000 woorden aan content genereerden, 200 pdf’s analyseerden, een codebase van 300 bestanden herstructureerden en 12 gelijktijdige Cowork-taken uitvoerden, schatten we dat we misschien 40-50% van de Max 20x-capaciteit gebruikten.

Praktische capaciteit (januari 2026):

  • Contentvolume: zou theoretisch dagelijks 200.000+ woorden kunnen genereren (hele boeken, enorme documentatiesets)
  • Documentverwerking: honderden documenten per dag zonder merkbare limieten
  • Ontwikkelwerklasten: complete microservices-architecturen geanalyseerd en geherstructureerd in enkele sessies
  • Voorrangstoegang: letterlijk geen enkele verslechtering van de latentie, zelfs tijdens wereldwijde piekmomenten (perioden met Claude-storingen)

Wanneer Max 20x zinvol is:

Op basis van onze test verantwoordt Max 20x de kosten voor:

  1. Teams van 3-5 personen die één account delen (technisch tegen de gebruiksvoorwaarden maar gangbaar in de praktijk)
  2. 24/7 autonome workflows die Cowork gebruiken voor continue achtergrondverwerking
  3. Enterprise-gebruikers die gegarandeerde toegang nodig hebben tijdens bedrijfskritische deadlines, ongeacht de wereldwijde serverbelasting
  4. Content-farms of bureaus die dagelijks enorme volumes genereren over meerdere klantprojecten

Voor individuele gebruikers biedt Max 20x psychologische geruststelling (“ik loop nooit tegen limieten aan”) in plaats van praktische noodzaak. We hebben de Max 20x-capaciteit ondanks bewuste stresstests nooit echt uitgeput.

Beste voor: Kleine teams die onofficieel accounts delen, ondernemingen die gegarandeerde toegang zonder latentie nodig hebben ongeacht de kosten, zakelijke dienstverleners met onvoorspelbare vraagpieken (advocatenkantoren tijdens de voorbereiding van een rechtszaak, adviesbureaus tijdens klantdeadlines), en gebruikers die simpelweg elke kans op het bereiken van limieten willen wegnemen.

Team- en Enterprise-abonnementen

Claude Team-abonnement

Kosten: Standaardplaats: $25/maand ($20/maand per jaar) | Premium-plaats: $150/maand ($100/maand per jaar) - minimaal 5 gebruikers

Functies:

  • Standaardplaatsen bevatten per gebruiker alles uit Claude Pro
  • Premium-plaatsen bevatten per gebruiker alles uit Max (hoger gebruik, voorrangstoegang)
  • Toegang tot Claude Code en Cowork
  • Gedeelde teamwerkruimte en -projecten
  • Integratie met Microsoft 365 en Slack
  • Enterprise-zoekfunctie, SSO en beheerdersinstellingen
  • Gecentraliseerde facturering en gebruiksanalyses

Wanneer Team zinvoller is dan meerdere Pro-accounts:

Voor teams van 5+ gebruikers evenaren Team-standaardplaatsen voor $20/maand (per jaar) de prijs van individueel Pro, terwijl ze gecentraliseerd beheer, gedeelde werkruimtes, SSO en beheerdersinstellingen toevoegen. Premium-plaatsen voor $100/maand (per jaar) bieden gebruik op Max-niveau (6,25x de Pro-capaciteit) met toegang tot Claude Code en extra teamfuncties. De teamspecifieke integraties (Slack, Microsoft 365) en de enterprise-zoekfunctie maken Team de duidelijke keuze voor organisaties boven individuele accounts.

Beste voor: Productteams, marketingbureaus, onderzoeksgroepen en adviesbureaus die tools voor samenwerking bij vergaderingen en gedeelde AI-workflows met inzicht in het gebruik nodig hebben.

Claude Enterprise-abonnement

Kosten: Prijs op maat (neem contact op met de verkoopafdeling van Anthropic)

Functies:

  • Alles uit het Team-abonnement
  • Onbeperkte gebruikslimieten (of toewijzing op maat)
  • Single Sign-On (SSO)-integratie
  • Geavanceerde beveiliging en compliance (SOC 2, HIPAA indien van toepassing)
  • Toegewijde accountmanager en voorrangsondersteuning
  • Aangepaste integraties en API-toegang
  • Service Level Agreements (SLA)
  • Optioneel: on-premises implementatie of toegewijde cloudinstanties

Typische Enterprise-prijzen:

Op basis van brancherapporten (we hebben Enterprise niet rechtstreeks getest) beginnen Enterprise-abonnementen doorgaans rond de $500-1.000/maand voor kleine implementaties (10-25 gebruikers) en lopen ze op tot $5.000-15.000+/maand voor grote organisaties (100+ gebruikers) met gebruiksgaranties op maat.

Beste voor: Grote bedrijven, gereguleerde sectoren (financiën, zorg, juridisch), overheidsinstanties en ondernemingen die compliancecertificeringen en toegewijde ondersteuning nodig hebben.

Gids voor API-prijzen

Actuele Claude API-kosten

De API-prijzen van Claude gelden per miljoen tokens en worden apart in rekening gebracht voor invoer (jouw prompts) en uitvoer (de antwoorden van Claude). Het Opus-niveau bleef over meerdere releases op $5/$25 staan, dus overstappen van een oudere Opus naar Opus 4.8 is een capaciteitsupgrade voor dezelfde prijs.

Standaard API-prijzen (per miljoen tokens):

ModelInvoerUitvoerBeste toepassing
Haiku 4.5$1.00$5.00Snelheidskritische apps, klantenservice, eenvoudige query’s
Sonnet 4.6$3.00$15.00Algemeen zakelijk gebruik, programmeren, documentanalyse (aanbevolen voor de meesten)
Opus 4.8$5.00$25.00Zwaar redeneren, agentic programmeren, grote codebases
Fable 5$10.00$50.00Het krachtigste model, voor langlopend autonoom werk

Vuistregel voor tokens: ongeveer 750 woorden is 1.000 tokens. Een korte uitwisseling (200 woorden in, 500 woorden uit) is ongeveer 270 invoer- en 670 uitvoertokens.

Voorbeeldkosten (Sonnet 4.6):

  • Blogbericht (prompt van 500 woorden, uitvoer van 2.000 woorden): ongeveer $0.05 per artikel
  • Codebeoordeling (2.000 regels in, analyse van 500 woorden): ongeveer $0.02 per beoordeling
  • Pdf-analyse (document van 50 pagina’s, ongeveer 25K tokens, samenvatting van 1K woorden): ongeveer $0.10 per document

Fast Mode

Fast Mode is een functie in researchpreview die hetzelfde Opus 4.8-model tot 2,5x sneller op de uitvoer laat draaien, zonder verandering in intelligentie, tegen een meerprijs (ongeveer 6x de standaardtarieven). Het vereist een bètavlag en is beschikbaar voor API-gebruikers en Claude Code-abonnees (Pro, Max, Team, Enterprise), maar niet met de Batch API. Het is alleen de moeite waard voor latentiegevoelig agentic werk waar snelheid belangrijker is dan kosten. Raadpleeg de Fast Mode-documentatie van Anthropic voor de actuele tarieven per token, want die liggen boven de standaard Opus-prijzen.

Functies voor kostenoptimalisatie

Batch API (50% korting)

Verwerk niet-dringende werklasten binnen 24 uur en ontvang 50% korting op alle modellen:

  • Haiku 4.5 Batch: $0.50/$2.50 (vs $1/$5 standaard)
  • Sonnet 4.6 Batch: $1.50/$7.50 (vs $3/$15 standaard)
  • Opus 4.8 Batch: $2.50/$12.50 (vs $5/$25 standaard)
  • Fable 5 Batch: $5/$25 (vs $10/$50 standaard)

We gebruikten de Batch API om ‘s nachts 200 transcripties van klantenservicegesprekken te verwerken. Met de standaardprijs van Sonnet 4.6 zou dit ongeveer $45 kosten; de Batch API voltooide hetzelfde werk voor $22.50 met een doorlooptijd van 12 uur, acceptabel voor niet-dringende analyse.

Beste voor: Bulkverwerking van documenten, gegevensanalyse over nacht, pijplijnen voor contentgeneratie en onderzoekssynthese waarbij een vertraging van 12-24 uur acceptabel is. Let op: Fast Mode is niet beschikbaar met de Batch API.

Prompt caching (90% besparing)

Prompt caching verlaagt de kosten aanzienlijk wanneer je herhaaldelijk dezelfde grote context bevraagt (codebases, juridische documenten, stijlgidsen). Na het eerste verzoek kost gecachete inhoud slechts 10% van de standaardtarieven.

Cachingkosten (Sonnet 4.6):

  • Cacheschrijfactie van 5 minuten (standaard): $3.75/$15 per miljoen tokens (1,25x de basisinvoer)
  • Cacheschrijfactie van 1 uur: $6/$15 per miljoen tokens (2x de basisinvoer, voor langer levende caches)
  • Cache lezen (volgende verzoeken): $0.30/$15 per miljoen tokens (90% korting op invoer)

Praktijkvoorbeeld van caching:

Een codebase van 150K tokens 20 keer op een dag analyseren:

  • Zonder caching: 20 × (150K × $3/M) = $9.00 invoerkosten
  • Met caching: (150K × $3.75/M) + 19 × (150K × $0.30/M) = $0.56 + $0.86 = $1.42 totaal

Besparing: $7.58 (84% kostenreductie)

Prijzen voor lange context (>200K tokens)

Sonnet 4.6 en Opus 4.8 ondersteunen contextvensters tot 1 miljoen tokens (bèta, beschikbaar voor Tier 4-organisaties), maar verzoeken die de 200K tokens overschrijden brengen een meerprijs met zich mee:

Model≤200K tokens (Invoer/Uitvoer)>200K tokens (Invoer/Uitvoer)
Opus 4.8$5/$25 per miljoen$10/$37.50 per miljoen
Sonnet 4.6$3/$15 per miljoen$6/$22.50 per miljoen

De prijzen voor lange context stapelen op met andere modifiers: de 50% Batch API-korting, de vermenigvuldigers voor prompt caching en de 1,1x voor gegevenslocatie komen er allemaal bovenop.

Prijzen voor API-tools

Anthropic brengt ook apart kosten in rekening voor bepaalde server-side tools die via de API worden gebruikt:

  • Web Search: $10 per 1.000 zoekopdrachten, plus standaard tokenkosten voor de door de zoekopdracht gegenereerde inhoud
  • Web Fetch: geen extra kosten bovenop de standaard tokenkosten voor de opgehaalde inhoud
  • Code Execution: $0.05/uur per container (1.550 gratis uren per organisatie per maand)
  • Gegevenslocatie (inferentie alleen in de VS): 1,1x vermenigvuldiger op alle tokenprijscategorieën voor Opus 4.8 en nieuwere modellen

Wanneer lange context de meerprijs waard is:

Met Opus 4.8 werd lange context een stuk nuttiger. Het ophalen van lange context is een grote sprong ten opzichte van de Opus 4.8-serie, dus het model gebruikt de context die het inleest ook echt, in plaats van informatie kwijt te raken die verstopt zit in het midden. We testten met complete codebases (500K+ tokens) en Opus 4.8 verwees betrouwbaar naar details vanuit elke plek in de context. Voor de meeste professionele toepassingen voorkom je de meerprijs nog steeds door met doordacht promptontwerp onder de 200K tokens te blijven, maar Opus 4.8 maakt het 1M-venster de moeite waard om voor te betalen wanneer je het echt nodig hebt.

API vs abonnement: analyse

Voor wisselend/licht gebruik (API wint):

Als je maandelijkse Claude-gebruik week na week sterk schommelt, bespaar je geld met API-prijzen. Sonnet 4.6 gebruiken voor 200.000 invoertokens en 66.000 uitvoertokens per maand kost ongeveer $1.60 (ruim onder het Pro-abonnement van $20).

Break-evenpunt (wanneer Pro de betere deal wordt):

Claude Pro voor $20/maand is break-even ten opzichte van de Sonnet 4.6 API bij ongeveer:

  • Dagelijks gebruik: ~133K invoer + 44K uitvoertokens
  • Aantal gesprekken: ~20-30 inhoudelijke uitwisselingen per dag
  • Tijdsequivalent: ~2,5-3,5 uur professionele AI-ondersteuning

Boven deze drempel levert het Pro-abonnement meer waarde, plus voorrangstoegang en beschikbaarheid van Opus 4.8.

Voor intensief/consistent gebruik (Pro/Max wint):

Tijdens onze tests in januari 2026 vonden professionele gebruikers die Claude meer dan 3 uur per dag gebruikten Pro voor $20/maand steevast een stuk goedkoper dan vergelijkbaar API-gebruik (in de orde van $200-400/maand). Intensieve gebruikers van 5+ uur per dag rechtvaardigden soms Max 5x voor $100/maand om limieten volledig weg te nemen.

Voor ontwikkelaars:

Voor ontwikkelaars hangt de keuze tussen API en abonnement sterk af van het werkelijke gebruikspatroon. Sporadische API-integraties, automatiseringstaken of batchverwerkingsklussen passen doorgaans beter bij API-prijzen, omdat de kosten direct meebewegen met het verbruik. Teams die oplossingen bouwen voor een AI-ontwikkelbedrijf en continue toegang tot het model nodig hebben, merken echter vaak dat een Pro- of Max-abonnement de onvoorspelbaarheid van het budget wegneemt en tegelijk snellere iteraties en ononderbroken ontwikkelcycli mogelijk maakt.

Prijzen Claude vs ChatGPT (2026)

KenmerkClaude AIChatGPT (OpenAI)
Free-abonnement$0 - Sonnet 4.6 en Haiku 4.5, 30-100 berichten/dag$0 - GPT-4o mini, berichtlimieten
BudgetabonnementN.v.t.ChatGPT Go: $8/maand - GPT-4o-toegang
Instap Pro-abonnement$20/maand - alle modellen inclusief Opus 4.8$20/maand (Plus) - GPT-5, o3, GPT-4o
PremiumabonnementMax 20x: $200/maand - 20x Pro-capaciteitChatGPT Pro: $200/maand - onbeperkt GPT-5, o3
API-vlaggenschipmodelOpus 4.8: $5/$25 per miljoen tokenso3: $2/$8 per miljoen tokens
API-werkpaardmodelSonnet 4.6: $3/$15 per miljoen tokensGPT-5: $1.25/$10 per miljoen tokens
Budget-API-modelHaiku 4.5: $1/$5 per miljoen tokenso4-mini: $1.10/$4.40 per miljoen tokens
Contextvenster1M tokens (Opus 4.8, Sonnet 4.6 - bèta)400K tokens (GPT-5.2)
Max. uitvoer128K tokens (Opus 4.8)16K tokens (GPT-4o)
Grootste sterkte1M context, agent teams, agentic coderen, Constitutional AI-veiligheidBreder ecosysteem, DALL-E/Sora, lagere API-tokenkosten
Best voorAI-documentanalyse, juridische/contractbeoordeling, code-intelligentie, agentic workflowsAlgemene conversatie, beeld-/videogeneratie, kostengevoelige API-workloads

Concurrentieanalyse:

Winnaar voor documentwerk: Het contextvenster van 1M tokens van Claude (Opus 4.8, Sonnet 4.6) blijft leidend voor het verwerken van lange documenten, complete codebases of complexe onderzoekssynthese. Dankzij het sterke ophalen van lange context gebruikt Opus 4.8 betrouwbaar informatie vanuit elke plek in de context. GPT-5.2 van ChatGPT is uitgebreid naar 400K tokens en verkleint zo het gat, maar de 1M-bètacontext en 128K uitvoer van Claude blijven ongeëvenaard.

Winnaar voor kosten: GPT-5 van OpenAI voor $1.25/$10 en o3 voor $2/$8 duiken onder Sonnet 4.6 van Claude ($3/$15) en Opus 4.8 ($5/$25) op de kale prijs per token. OpenAI heeft de API-kosten sinds het o1-tijdperk ($15/$60) fors verlaagd. Voor budget-API-werk wint o4-mini ($1.10/$4.40) het van Haiku 4.5 ($1/$5) op uitvoerkosten, maar is iets duurder op invoer.

Winnaar voor coderen en agents: Claude Opus 4.8 met agent teams, 128K uitvoertokens en een Terminal-Bench-score van 65,4% heeft een duidelijke voorsprong bij ontwikkelworkflows. Claude Code met multi-agentcoördinatie is een mogelijkheid die ChatGPT niet evenaart.

Winnaar voor ecosysteem: De pluginmarktplaats van ChatGPT, de integratie met DALL-E/Sora en de bredere compatibiliteit met tools van derden bieden meer veelzijdigheid voor algemene gebruikers. Het nieuwe ChatGPT Go-niveau van OpenAI voor $8/maand geeft budgetbewuste gebruikers bovendien een goedkopere instap dan de $20/maand van Claude Pro.

Oordeel over prijspariteit: Beide bieden Pro-niveaus van $20/maand en premiumniveaus van $200/maand, maar OpenAI heeft nu een Go-niveau van $8/maand zonder Claude-tegenhanger. Op API-prijzen is OpenAI goedkoper per token geworden (GPT-5 voor $1.25/$10 vs Sonnet 4.6 voor $3/$15), maar de voordelen van Claude op het gebied van contextvenster (1M vs 400K), uitvoerlengte (128K vs 16K tokens) en agentic coderen maken het de sterkere keuze voor professionele ontwikkeling en documentintensieve workflows. ChatGPT behoudt voordelen voor creatief werk, beeld-/videogeneratie en kostengevoelig API-gebruik.

Is Claude open source?

Nee, Claude AI is niet open source. Anthropic houdt propriëtaire controle over de modelarchitectuur, trainingsdata en gewichten van Claude. Anders dan open-source-alternatieven (Llama, Mistral, DeepSeek) kun je Claude-modellen niet downloaden en zelf hosten.

Toch geeft Anthropic prioriteit aan transparantie via gepubliceerde onderzoekspapers over de Constitutional AI-methodologie, de mogelijkheden van modellen en de resultaten van veiligheidstests - meer openheid dan sommige concurrenten, terwijl de propriëtaire commerciële controle behouden blijft.

Open-source-alternatieven om te overwegen:

  • Llama 4 (Meta): gratis, zelf te hosten, concurrerende prestaties op veel taken met de Scout- en Maverick-varianten
  • Mistral Large (Mistral AI): Europese open-source-modellen met commercieel vriendelijke licenties en sterke codeerprestaties
  • DeepSeek-R1 (DeepSeek): sterke redeneervaardigheden, volledig open source, populair voor kostengevoelige implementaties

Afwegingen: Open-source-modellen schrappen abonnementskosten en bieden dataprivacy (zelf gehost), maar vereisen technische kennis voor implementatie, missen de afwerking en veiligheidsgaranties van commerciële aanbiedingen zoals Claude, en lopen vaak achter op de nieuwste prestaties.

FAQ: prijzen Claude AI (2026)

Wat is het verschil tussen Claude Pro en Claude Max?

Claude Pro ($20/maand) biedt 5x meer gebruik dan Free, met toegang tot alle modellen inclusief Opus 4.8 en Cowork. Claude Max heeft twee niveaus: Max 5x voor $100/maand (5x meer dan Pro) en Max 20x voor $200/maand (20x meer dan Pro), beide met maximale voorrangstoegang en volledige Claude Code.

Hoeveel kost Claude Max?

Claude Max kost $100/maand (Max 5x) of $200/maand (Max 20x). Max 5x biedt 25x de capaciteit van het Free-abonnement, terwijl Max 20x 100x de capaciteit van het Free-abonnement biedt.

Wat is Claude Opus 4.8?

Claude Opus 4.8 is het huidige vlaggenschipmodel van Anthropic. Het heeft een contextvenster van 1 miljoen tokens (bèta), 128K maximale uitvoertokens, adaptief denken, agent teams voor parallelle codeerworkflows en compactie voor lange gesprekken. Het kost hetzelfde als de eerdere Opus-versies ($5/$25 per miljoen tokens), dus de extra mogelijkheden kosten niets extra per token.

Wat is Claude Fast Mode?

Fast Mode (research preview) levert tot 2,5x snellere generatie van uitvoertokens voor Opus 4.8 tegen een meerprijs ($30/$150 per MTok voor ≤200K tokens). Het draait hetzelfde model met snellere inferentie - geen verandering in intelligentie. Beschikbaar voor API-gebruikers en Claude Code-abonnees met een bèta-header.

Zijn de Claude API-prijzen veranderd met Opus 4.8?

Nee. Opus 4.8 hield dezelfde prijs van $5/$25 per miljoen tokens aan als eerdere Opus-versies, waardoor ontwikkelaars flinke uitbreidingen van mogelijkheden krijgen zonder extra kosten. De enige nieuwe prijzen zijn Fast Mode ($30/$150 per MTok) voor gebruikers die snellere uitvoer nodig hebben, en de meerprijs voor lange context ($10/$37.50) voor verzoeken die de 200K tokens overschrijden.

Is Claude Pro $20/maand waard?

Op basis van onze tests in 2026 biedt Claude Pro uitstekende waarde voor iedereen die AI 2+ uur per dag gebruikt. Voor $0.67/dag krijg je toegang tot Sonnet 4.6 en Opus 4.8, plus Cowork, Claude Code en de Research-tool. Pro bespaart $200-400 per maand ten opzichte van vergelijkbaar API-gebruik voor professionele workflows.

Wat is de limiet van het gratis Claude-abonnement?

Het gratis abonnement biedt 30-100 berichten per dag (afhankelijk van de complexiteit van het bericht) met resetperiodes van 4-8 uur. Beperkingen tijdens piekuren (9.00 - 17.00 uur EST op weekdagen) verlagen de quota met ongeveer 30-40%. Gratis gebruikers hebben toegang tot Sonnet 4.6 en Haiku 4.5, maar niet tot Opus 4.8 of Cowork.

Kan ik op elk moment upgraden van Pro naar Max?

Ja, je kunt direct upgraden tussen Claude-abonnementen (Free → Pro → Max 5x → Max 20x) via je accountinstellingen. Downgrades gaan in bij de volgende factureringscyclus. Onze tests bevestigden soepele upgrades halverwege de maand wanneer je tijdens intensieve werkperiodes tegen de Pro-limieten aanloopt.

Wat is Claude Cowork?

Claude Cowork (gelanceerd op 12 januari 2026) is een agentic functie waarmee Claude zelfstandig taken met meerdere stappen kan afronden, zoals het ordenen van bestanden, data-analyse over meerdere documenten en projectcoördinatie zonder constant toezicht van de gebruiker. Cowork was aanvankelijk exclusief voor Max en werd op 16 januari 2026 uitgebreid naar alle Pro-abonnees. Gratis gebruikers hebben geen toegang tot Cowork.

Welk Claude-abonnement moeten ontwikkelaars kiezen?

Voor ontwikkelaars met een wisselend gebruikspatroon biedt de Sonnet 4.6 API voor $3/$15 per miljoen tokens kostenflexibiliteit. Maar ontwikkelaars die 3+ uur per dag aan AI-ondersteund coderen werken, besparen steevast geld met Claude Pro voor $20/maand, inclusief toegang tot Opus 4.8 voor complexe refactoring, agent teams en het contextvenster van 1M. Teams die werk delen, kunnen het Team-abonnement overwegen (Standard-plekken vanaf $20/gebruiker/maand jaarlijks) voor 5+ ontwikkelaars.

Het juiste Claude-abonnement kiezen (aanbevelingen voor 2026)

Voor studenten en incidentele gebruikers: Begin met het Free-abonnement. De limiet van 30-100 berichten per dag is genoeg voor hulp bij huiswerk, af en toe onderzoek en licht creatief schrijven. Upgrade alleen naar Pro als je meerdere dagen per week steevast tegen de limieten aanloopt.

Voor professionals (schrijvers, analisten, kenniswerkers): Claude Pro voor $20/maand biedt essentiële waarde. Onze tests bevestigden dat Pro onderbrekingen in de productiviteit door gebruikslimieten wegneemt en tegelijk 10-15x meer praktische capaciteit levert dan Free. De kosten van $0.67/dag verdienen zichzelf terug als Claude je zelfs maar 15 minuten handmatig werk per dag bespaart.

Voor ontwikkelaars: API-prijzen werken goed voor sporadische integraties of batchklussen. Maar ontwikkelaars die 3+ uur per dag werken, kunnen beter Pro voor $20/maand nemen - dat is een stuk goedkoper dan vergelijkbaar API-gebruik ($200-400/maand) en bevat Opus 4.8 met agent teams voor complexe debugging en het refactoren van codebases.

Voor intensieve professionele gebruikers: Als je 2-3 keer per week steevast tegen de Pro-limieten aanloopt, is de upgrade naar Max 5x voor $100/maand gerechtvaardigd. De meerprijs van $80/maand neemt stilstand door gebruikslimieten weg. Onze tests plaatsten dit omslagpunt rond de 8-10 uur intensief Claude-gebruik per dag.

Voor kleine teams (5+ personen): Team Standard-plekken voor $20/maand (jaarlijks) evenaren de prijs van individuele Pro, met daarbovenop SSO, beheerderscontroles, gedeelde werkruimtes en integratie met Slack/Microsoft 365. Premium-plekken voor $100/maand (jaarlijks) bieden gebruik op Max-niveau met Claude Code en teamfuncties. Er is geen kostennadeel aan Team ten opzichte van individuele accounts als je jaarlijks betaalt.

Voor grote teams: Het Team-abonnement schaalt goed met centraal beheer, enterprise-zoekfunctie en gebruiksanalyses die onmisbaar zijn voor het coördineren van tools voor samenwerken in vergaderingen en AI-workflows tussen afdelingen.

Voor enterprises: Maatwerkprijzen voor Enterprise zijn logisch voor organisaties die SSO, compliancecertificeringen, toegewijde support of gegarandeerde SLA’s nodig hebben. Neem contact op met de sales van Anthropic voor prijzen - doorgaans $500-15.000+/maand afhankelijk van de schaal.

De kern: De meeste individuele professionals vinden Claude Pro voor $20/maand het beste compromis. Incidentele gebruikers kunnen eerst het Free-abonnement uitputten. Intensieve gebruikers weten wanneer ze Max nodig hebben. Ontwikkelaars kunnen de API-kosten het beste vergelijken met de abonnementsprijs op basis van hun werkelijke gebruikspatroon voordat ze een keuze maken.

Met de grote uitbreidingen van mogelijkheden van Opus 4.8 tegen ongewijzigde prijzen (1M context, agent teams, 128K uitvoer, adaptief denken) is 2026 een uitstekend moment om Claude AI in te zetten voor professionele workflows die geavanceerd redeneren, documentanalyse en agentic code-intelligentie vragen.


Sources:

FAQ

Wat is het verschil tussen Claude Pro en Claude Max?

Claude Pro ($20/maand) biedt 5x meer gebruik dan Free, met toegang tot alle modellen inclusief Opus 4.8 en Cowork. Claude Max heeft twee niveaus: Max 5x voor $100/maand (5x meer dan Pro) en Max 20x voor $200/maand (20x meer dan Pro), beide met maximale voorrangstoegang en volledige Claude Code.

Hoeveel kost Claude Max?

Claude Max kost $100/maand (Max 5x) of $200/maand (Max 20x). Max 5x biedt 25x de capaciteit van het Free-abonnement, terwijl Max 20x 100x de capaciteit van het Free-abonnement biedt.

Wat is Claude Opus 4.8?

Claude Opus 4.8 is het huidige vlaggenschipmodel van Anthropic. Het heeft een contextvenster van 1 miljoen tokens (bèta), 128K maximale uitvoertokens, adaptief denken, agent teams voor parallelle codeerworkflows en compactie voor lange gesprekken. Het kost hetzelfde als de eerdere Opus-versies ($5/$25 per miljoen tokens), dus de extra mogelijkheden kosten niets extra per token.

Wat is Claude Fast Mode?

Fast Mode (research preview) levert tot 2,5x snellere generatie van uitvoertokens voor Opus 4.8 tegen een meerprijs ($30/$150 per MTok voor ≤200K tokens). Het draait hetzelfde model met snellere inferentie - geen verandering in intelligentie. Beschikbaar voor API-gebruikers en Claude Code-abonnees met een bèta-header.

Zijn de Claude API-prijzen veranderd met Opus 4.8?

Nee. Opus 4.8 hield dezelfde prijs van $5/$25 per miljoen tokens aan als eerdere Opus-versies, waardoor ontwikkelaars flinke uitbreidingen van mogelijkheden krijgen zonder extra kosten. De enige nieuwe prijzen zijn Fast Mode ($30/$150 per MTok) voor gebruikers die snellere uitvoer nodig hebben, en de meerprijs voor lange context ($10/$37.50) voor verzoeken die de 200K tokens overschrijden.

Is Claude Pro $20/maand waard?

Op basis van onze tests in 2026 biedt Claude Pro uitstekende waarde voor iedereen die AI 2+ uur per dag gebruikt. Voor $0.67/dag krijg je toegang tot Sonnet 4.6 en Opus 4.8, plus Cowork, Claude Code en de Research-tool. Pro bespaart $200-400 per maand ten opzichte van vergelijkbaar API-gebruik voor professionele workflows.

Wat is de limiet van het gratis Claude-abonnement?

Het gratis abonnement biedt 30-100 berichten per dag (afhankelijk van de complexiteit van het bericht) met resetperiodes van 4-8 uur. Beperkingen tijdens piekuren (9.00 - 17.00 uur EST op weekdagen) verlagen de quota met ongeveer 30-40%. Gratis gebruikers hebben toegang tot Sonnet 4.6 en Haiku 4.5, maar niet tot Opus 4.8 of Cowork.

Kan ik op elk moment upgraden van Pro naar Max?

Ja, je kunt direct upgraden tussen Claude-abonnementen (Free → Pro → Max 5x → Max 20x) via je accountinstellingen. Downgrades gaan in bij de volgende factureringscyclus. Onze tests bevestigden soepele upgrades halverwege de maand wanneer je tijdens intensieve werkperiodes tegen de Pro-limieten aanloopt.

Wat is Claude Cowork?

Claude Cowork (gelanceerd op 12 januari 2026) is een agentic functie waarmee Claude zelfstandig taken met meerdere stappen kan afronden, zoals het ordenen van bestanden, data-analyse over meerdere documenten en projectcoördinatie zonder constant toezicht van de gebruiker. Cowork was aanvankelijk exclusief voor Max en werd op 16 januari 2026 uitgebreid naar alle Pro-abonnees. Gratis gebruikers hebben geen toegang tot Cowork.

Welk Claude-abonnement moeten ontwikkelaars kiezen?

Voor ontwikkelaars met een wisselend gebruikspatroon biedt de Sonnet 4.6 API voor $3/$15 per miljoen tokens kostenflexibiliteit. Maar ontwikkelaars die 3+ uur per dag aan AI-ondersteund coderen werken, besparen steevast geld met Claude Pro voor $20/maand, inclusief toegang tot Opus 4.8 voor complexe refactoring, agent teams en het contextvenster van 1M. Teams die werk delen, kunnen het Team-abonnement overwegen (Standard-plekken vanaf $20/gebruiker/maand jaarlijks) voor 5+ ontwikkelaars.

User
User
User
Sluit je aan bij 8,230,256+ gebruikers

Ontdek meer inzichten

Verken onze blog voor meer productiviteitstips, technologische inzichten en softwareoplossingen.

Try ScreenApp Free

Start recording in 60 seconds • Geen creditcard nodig